Rezultatele slalomului paralel feminin din Oslo

Numerele de start nu s-au tras la sorţi, ci s-au acordat conform clasamentului WCSL. Timpii sunt cei ai primei manşe, respectiv cei finali. Acolo unde ambele schioare au fost descalificate în câte o manşă, a avansat în runda următoare cea care a ajuns mai departe în manşa neterminată. Descalificarea, respectiv abandonul în prima manşă au fost penalizate cu jumătate de secundă handicap în manşa secundă.

Optimi
1. Mikaela Shiffrin (USA) 0.00 0.00
16. Anna Swenn Larsson (SWE) +0.49 +0.95
8. Lena Dürr (GER) 0.00 0.00
9. Denise Feierabend (SUI) +0.38 +0.36
5. Bernadette Schild (AUT) 0.00 0.00
12. Chiara Costazza (ITA) +0.03 +0.13
4. Frida Hansdotter (SWE) +0.18 0.00
13. Irene Curtoni (ITA) 0.00 DNF
3. Wendy Holdener (SUI) 0.00 0.00
14. Katharina Truppe (AUT) +0.50 +0.45
6. Nina Haver-Løseth (NOR) +0.20 +0.61
11. Maren Skjøld (NOR) 0.00 0.00
7. Melanie Meillard (SUI) 0.00 0.00
10. Ana Bucik (SLO) +0.25 +0.17
2. Petra Vlhova (SVK) 0.00 0.00
15. Marina Wallner (GER) +0.15 DNF

Sferturi
1. Mikaela Shiffrin (USA) 0.00 0.00
8. Lena Dürr (GER) +0.16 +0.34
4. Frida Hansdotter (SWE) 0.00 0.00
5. Bernadette Schild (AUT) +0.03 DNF
3. Wendy Holdener (SUI) 0.00 0.00
11. Maren Skjøld (NOR) +0.21 DNF
2. Petra Vlhova (SVK) 0.00 +0.01
7. Melanie Meillard (SUI) +0.09 0.00
Semifinale
1. Mikaela Shiffrin (USA) 0.00 0.00
4. Frida Hansdotter (SWE) +0.27 +0.51
3. Wendy Holdener (SUI) 0.00 0.00
7. Melanie Meillard (SUI) +0.30 +0.59
Finala mică
4. Frida Hansdotter (SWE) +0.03 +0.10
7. Melanie Meillard (SUI) 0.00 0.00
Finala mare
1. Mikaela Shiffrin (USA) 0.00 0.00
3. Wendy Holdener (SUI) +0.01 +0.17

Punctajul acordat:

Locul 1 – 100 puncte
Locul 2 – 80
Locul 3 – 60
Locul 4 – 50
Eliminatele în sferturi – 40
Eliminatele în prima rundă – 15

Clasamentul etapei:

1.. Mikaela Shiffrin (USA)
2. Wendy Holdener (SUI)
3. Melanie Meillard (SUI)
4. Frida Hansdotter (SWE)
5. Maren Skjøld (NOR)
5. Lena Dürr (GER)
5. Bernadette Schild (AUT)
5. Petra Vlhova (SVK)
9. Anna Swenn Larsson (SWE)
9. Marina Wallner (GER)
9. Katharina Truppe (AUT)
9. Irene Curtoni (ITA)
9. Chiara Costazza (ITA)
9. Ana Bucik (SLO)
9. Denise Feierabend (SUI)
9. Nina Haver-Løseth (NOR)